2017/2018

Malý predškolák vo veľkej škole - I. stretnutie (13.12.2017)

Dnes sme sa prvýkrát stretli s našimi budúcimi školákmi - prváčikmi.    Prišli si vyskúšať... aké je to byť naozajstným žiakom.

Okrem učenia sa... sa zabávali, tvorili, spievali a ich rodičia si na hodinku odpočinuli a porozprávali sa s pánom zástupcom. 
Bolo to super... a hneď na prvom stretku nás bolo neúrekom... veď sa pozrite sami. 

Adventné trhy na Mieri 2017
Čajíček u pani riaditeľky - I.C trieda motýlikov
Čajíček u pani riaditeľky - I.B trieda pirátov
Pri kávičke veselo i vážne - DOD 2017
Čajíček u pani riaditeľky - I.A včielky

Včielky z I.A prijali pozvanie pani riaditeľky na chutný čajík. Najprv sa však porozprávali o škole, ukázali svoje zručnosti v čítaní a nakoniec si pri čajíku a chutnom závine "pokecali" o zážitkoch z imatrikulácie, korčuľovania, pani učiteľke... :) Boli to krásne chvíle... a my veríme, že do riaditeľne si naši prváčikovia budú chodiť IBA pre pochvaly! :) :) :)

Slávnostná imatrikulácia prvákov 2017 - Kráľovstvo prekvapení
Netradičná matematika v I.C
... keď sa učíme v knižnici VIII.A a IX.B

V piatok 3. novembra sa ôsmaci a deviataci vybrali počas hodín literatúry do knižnice - Knižnice pre mládež mesta Košice v OC Merkur. 
Pani knihovníčka Janka si pre nich pripravila zaujímavé témy, knihy a interpretácie diel.

Halloweenská noc v škole 2017... bolo to drsné
Tvorivá dramatika v školskom klube detí

SSOŠ Bukovecká, ktorá pripravuje do života budúcich vychovávateľov v ŠKD a učiteľov v materských školách, spolupracuje od školského roku 2017/2018 aj s našou školou. Okrem priebežnej praxe študentov denného štúdia... sa naši žiaci môžu počas celého roka tešiť aj na aktivity rôzneho zamerania. V piatok 27. októbra si vyskúšali byť súčasťou tvorivej dramatiky. Ďakujeme za spoluprácu a tešíme sa už teraz na ďalšiu. :)

Výchovný koncert "Generácia XYZ" - žiaci II. stupňa
Dobre vedieť - V.A vs. VI.A
Dobre vedieť - VII.A vs. VIII.A

Siedmaci a ôsmaci si rovnako zmerali sily v súboji Dobre vedieť. V celkovo vyrovnanom súboji sa do čela rebríčka prebojovali siedmaci so ziskom 99 bodov. Blahoželáme :)

Dobre vedieť - IX.A vs. IX.B

Aj napriek tomu, že sa v semifinále darilo viac IX.B, v poslednej bonusovej otázke sa im nepodarilo odpovedať správne, a tak skončilo toto semifinálové kolo víťazstvom IX.A - ktorá vybojovala krásnych 90 bodov a prehrou IX.B s bodovým ziskom - 10. IX.A srdečne blahoželáme.... nuž uvidíme, či budú vo vysnívanom finále. ;)

Hovorme o jedle 2017 - projektové vyučovanie
DOD rodičov a škôl - vyrezávanie svetlonosov

Náš deň otvorených dverí. 
Ďakujem všetkým rodičom, ktorí si našli čas a spoločne so svojimi deťmi vyrobili krásnych svetlonosov.   

ZŠ Hroncova... škola plná prekvapení

Číta celá Hroncova 2017

Dnes nás svojou návštevou v rámci festivalu "Číta celá rodina" poctili svojou návštevou spisovateľ a zabávač Branislav Jobus a manažérka Centra pomoci Ligy proti rakovine. Ďakujeme za krásne chvíle strávené s Vami a s knihou

TADAM - Mladí redaktori vo svete veľkých médií 2017

Organizácia TADAM - Tlačová agentúra detí a mládeže realizuje aj v roku 2017 projekt zameraný na rozvoj zručností mladých novinárov - členov redakcií žiackych médií (rozhlasov, časopisov, televízií, sociálnych sietí). V tomto roku prebieha projekt pod názvom "Mladí novinári vo svete veľkých médií" a bol podporený Mestom Košice dotáciou z Grantového programu DAMKO (Deti a mládež Košíc). V rámci jednej z aktivít navštívili mladí novinári z troch košických základných škol (ZŠ Jozefa Urbana na Jenisejskej ulic, ZŠ Hroncova a ZŠ Ľudovíta Fullu na Maurérovej ulici) Bratislavu, kde v rámci troch dní absolvovali návštevy a stretnutia profesionálnych médií, spoznali zákulisie a prácu moderátorov a redaktorov, zúčastnili sa živých prenosov priamo v štúdiu (Ranná šou Fun Rádia, Noviny o piatej v TV Markíza, Reflex v TV Markíza), navštívili TV JOJ, natáčanie niekoľkých programov, takisto sa zúčastnili natáčania populárneho seriálu Horná - Dolná. 

Veterinárny deň na SOŠ veterinárna - VIII.A
Severská jazda - súťaž škôl na šliapacích kárach

Naši žiaci si dnes vybojovali 2. miesto v súťaži "Severská jazda". Prvenstvo im, žiaľ, ušlo len o pár sekúnd, podali dnes vo všetkých kategóriach obdivuhodný výkon... za čo im patrí obrovské ĎAKUJEM! (y) :) :) Ďakujeme za úspešnú reprezentáciu školy.

Športový deň na Hroncovej - #BEACTIVE

Pani učiteľky Murínová a Jelčová a pán učiteľ Hudák pripravili pre našich žiakov skvelý športový deň v rámci Európskeho týždňa športu. :) :) :) Zaskákali sme si do diaľky (otestovali pri tom naše nové doskočisko) a zabehali. Mená víťazov sa dozvieme zajtra - vo štvrtok 28.9.2017.

Plachého míľa 2017
Bezpečne na cestách - I.A, I.B a I.C

Mestská časť Košice - Sever a Mestská polícia Košice - Sever si pre našich prváčikov pripravila poučnú vyučovaciu hodinu o tom, ako sa bezpečne správať na cestách. (y)

Ochrana života a zdravia - účelové cvičenie v prírode
Prvý tréning korčuľovania - prváci a druháci

V novom školskom roku sme na ľade prvýkrát privítali našich prváčikov. A s tréningami začali dnes aj druháci.

Deň aktívneho voľna II.A... lienky v ZOO

V minulom školskom roku nazbierali v zbere papiera najviac ton práve lienky, ktoré si šli vychutnať ZOO v piatok 8. septembra 2017. Zbierať papier sa oplatí! :)

Slávnostné otvorenie školského roka 2017/2018

4. septembra 2017 sme slávnostne otvorili nový školský rok a privítali medzi nami nových prváčikov, ktorí sú rozdelení do troch tried.  

Naše triedy sú pripravené! Hurá, nový školský rok 2017/2018!