Testovanie 9 v TV Košice

Pozrite si reportáž TV Košice: https://www.tvkosice.sk/video/570502754526ca2311a93182

Deviataci sa zapotili pri centrálnych skúškach z matematiky a slovenčiny, ktoré sa uskutočnili na základných školách po celom Slovensku.

Slovenskí, a medzi nimi aj košickí deviataci, dnes absolvovali centralizované Testovanie 9 (po starom tzv. Monitor). Budúci stredoškoláci písali testy z matematiky a slovenčiny, respektíve iného vyučovacieho jazyka na školách národnostných menšín. Aj keď toto testovanie deviatakov nemá až takú váhu, ako napríklad stredoškolské maturity, pre ďalšie smerovanie žiakov je do istej miery podstatné.

“Žiaci, ktorí v oboch predmetoch dosiahnu úspešnosť nad 90 percent, mali by byť na stredné školy podľa kritérií prijatí bez prijímacích skúšok. Tí, ktorým sa túto latku preskočiť nepodarí, budú ešte musieť absolvovať prijímačky,” povedal učiteľ druhého stupňa na Základnej škole na Hroncovej ulici, Martin Fazekaš.

Deviataci, ktorí dnes pre vážne dôvody absentovali, budú môcť testovanie absolvovať v náhradnom termíne, v utorok 19. apríla.