Organizácia a podmienky výchovy a vzdelávania v ZŠ – aktualizované 12.10.2020

Vážení rodičia, zákonní zástupcovia,
po vydaní Rozhodnutia Ministra školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky sme opäť nútení vydať aktualizovaný dokument Organizácia a podmienky výchovy a vzdelávania v ZŠ Hroncova 23 v Košiciach, ktorý nadobudne platnosť od zajtra 13.10.2020.

Zmeny oproti predchádzajúcim aktualizáciám:

1. Prevádzka ranného školského klubu detí je počnúc zajtrajškom (13.10.) od 6.00 do 7.30 a poobedňajší školský klub detí je v prevádzke po skončení vyučovania do 16.30 hod.

Z personálnych dôvodov je prevádzka poobedňajšieho ŠKD skrátená o 30 minút.

Každá trieda I. – V. ročníka bude mať svoj samostatný školský klub detí so svojim vychovávateľom (viď príloha).

2. Pri rannom zdravotnom filtri bude telesná teplota meraná každému žiakovi.

3. Telesná a športová výchova sa realizuje teoretickou formou (bez spájania žiakov z iných tried), nevyučuje sa v telocvični, povolené je realizovať vychádzky do okolia.

4. Hudobná výchova sa realizuje teoretickou formou.

5. Voliteľný predmet etická výchova a náboženská výchova (rímskokatolícka) sa realizuje podľa možností školy – bez spájania žiakov z iných tried.

6. Voliteľný predmet náboženská výchova reformovaná a gréckokatolícka sa realizuje dištančne. Poobedňajšie vyučovanie sa nerealizuje.

7. Centrum voľného času (krúžky) nie je v prevádzke.

8. Žiaci nosia vo všetkých vnútorných priestoroch školy rúško (prekryté horné dýchacie cesty), aj v exteriéri školy.

Chcem sa Vám aj Vašim deťom úprimne poďakovať, že nám túto ťažkú situáciu pomáhate ľahšie zvládať.

V prípade akýchkoľvek otázok nás neváhajte kontaktovať.

Želám Vám pevné zdravie!
S úctou a s pozdravom