Úspešní v projekte – Digitálna generácia 2020

Úspešní v projekte – Digitálna generácia 2020

Aj naša škola sa úspešne zapojila do projektu ST Digitálna generácia 2020 od Nadačného fondu Telekom pri Nadácií Pontis a získala tak grant na zakúpenie micro:bitov. Vďaka tejto možnosti majú školy, ktorým sa poradilo získať grant možnosť rozvíjať u svojich žiakov záujem o moderné technológie a programovanie aj hravou formou.

Micro:bit je maličké zariadenie – mikropočítač – menší ako mobil. Ide o jedno z najjednoduchších programovateľných zariadení na trhu, ktoré je vhodné aj pre úplných začiatočníkov. Pomocou micro:bitu je možné vytvárať jednoduché hry, merať teplotu, ovládať zvuk, či vytvoriť si vlastný krokomer.

Micro:bity sa už nachádzajú v škole a žiaci sa majú na čo tešiť. Aktuálne prebieha príprava aktivít na hodiny informatiky. S týmito micro:bitmi budú pracovať žiaci 5. – 9. ročníka.

ZŠ Hroncova… škola plná prekvapení